واکسن آنفلوانزا در دوره بارداری ریسک اوتیسم را افزایش نمی دهد

یافته‌های محققان نشان می‌دهد واکسن آنفلوانرا در طول بارداری ایمن و بی خطر است. زنان باردار در صورت ابتلاء به آنفلوانرا هفت برابر بیشتر با خطر بستری شدن در بیمارستان به دلیل ذات الریه روبرو هستند.

همچنین ابتلاء به آنفلوانرا در طول بارداری، خطر زایمان زودهنگام را افزایش می‌دهد.

اختلال اوتیسم، یک اختلال رشدی است که بر روابط و رفتار تأثیر می‌گذارد. کودکان مبتلا به اوتیسم، دارای درجات مختلف اختلال در روابط و مهارت‌های اجتماعی هستند. تصور می‌شود این اختلال‌ها ناشی از فاکتورهای محیطی و همچنین ارثی باشند.

دکتر «جوناس لودویگسون»، سرپرست تیم تحقیق از مؤسسه کارولینسکا استکهلم سوئد، در این تحقیق از داده‌های سلامت ملی سوئد استفاده کرد. انها اطلاعات نوزادان متولدشده بین اکتبر ۲۰۰۹ تا سپتامبر ۲۰۱۰ را بررسی کردند.

در طول این مدت، حدود ۴۰ هزار نوزاد از مادران دریافت کننده واکسن آنفلوانرا متولد شده بودند. این کودکان با بیش از ۲۹ هزار نوزاد متولدشده از مادران واکسن نزده مقایسه شدند.

بعد از پیگیری این نوزادان به مدت ۷ سال، محققان هیچ تفاوت چشمگیری در مورد نرخ ابتلاء به اوتیسم در بین کودکان مشاهده نکردند.

شواهد موجود نشان می‌دهد که استفاده از واکسن آنفلوانزا در بارداری بی خطر است و از این طریق از مادر و کودک در برابر بیماری‌های جدی عفونی محافظت می‌شود./مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب