ارتباط نشستن‌های طولانی با ۱۴ بیماری کشنده

 

پزشکان هشدار دادند: نشستن‌های طولانی مدت حتی در کنار مرتب ورزش کردن می‌تواند خطر مرگ ناشی از ۱۴ بیماری را افزایش دهد.

انجمن سرطان آمریکا اعلام کرد: درصورتیکه فرد برای مدت شش ساعت یا بیشتر در حالت نشسته باشد در مقایسه با افرادی که کمتر از سه ساعت می‌نشینند ۱۹ درصد بیشتر در معرض مرگ زود هنگام هستند.

 

متخصصان در این مطالعه اظهار داشتند: نشستن‌های طولانی مدت، به ۱۴ طریق شرایطی را ایجاد می‌کند که سلامت فرد به خطر افتد و از آن جمله می‌توان به سرطان، بیماری قلبی، سکته مغزی، دیابت، بیماری کلیوی، خودکشی، بیماری مزمن انسدادی ریه، بیماری ریوی، بیماری کبدی، بیماری‌های گوارشی، پارکینسون، آلزایمر، اختلالات عصبی و اختلالات اسکلتی عضلانی اشاره کرد.

 

آنها تاکید می‌کنند: هرچه فرد کمتر در حالت نشسته باشد برای سلامتی‌اش بهتر است. همچنین پس از هر یک ساعت نشستن باید مدت دو دقیقه ایستاد یا فعالیت سبک فیزیکی انجام داد که سطح کلسترول، قند خون و فشار خون را بهبود دهد.

 

پزشکان می‌گویند: کاملا مشخص نیست چرا نشستن‌های طولانی مدت برای سلامتی خطر دارد. اما این احتمال وجود دارد افرادی که مدت زمان زیادی را می‌نشینند، عادت‌های غلط دیگری نیز دارند که به سلامت آنان آسیب وارد می‌کند. علاوه بر این، نشستن‌های طولانی مدت با افزایش سطح تری‌گلیسیرید، قند خون، فشار خون، انسولین و التهاب ناشی از چاقی مرتبط است که پیامد آن می‌تواند ابتلا به بیماری قلبی، کبدی و کلیوی و همچنین سرطان و دیابت باشد.

 

هرچند به گفته محققان مشخص نیست چرا مرگ ناشی از خودکشی،‌ پارکینسون، آلزایمر و اختلال‌های عصبی و اسکلتی عضلانی با نشستن‌های طولانی مدت مرتبط است.

سلامت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب