چگونه با دیگران در مورد سرطان پستان پیشرفته صحبت کنید؟

 

صحبت با دیگران در مورد سرطان پستان پیشرفته می‌تواند سخت باشد. شاید ندانید که چه چیزی بگویید و چطور در مورد سرطان پستان پیشرفته صحبت کنید. دکتر شیلا همر، مدیر برنامه‌ای اجتماع حمایتی سرطان در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی می‌گوید: «صحبت در مورد سرطان پستان دارای اهمیت است، چون یکی از موارد ناشی از سرطان این است که می‌تواند موجب تنهایی ناخواسته شود.» او ادامه می‌دهد: «علاوه بر اینکه یک فرد مبتلابه سرطان از خود سرطان رنج می‌برد، اندوه روان‌شناختی نیز دارد.»

 

به هنگام صحبت در مورد سرطان پستان پیشرفته ممکن است که با چالش‌های منحصربه‌فردی مواجه شوید که چنین چیزی وابسته به این است که با چه کسی در مورد سرطان پستان پیشرفته صحبت می‌کنید. برای نمونه، دکتر همر می‌گوید که صحبت با کودکان جوان در مورد سرطان پستان از سختی خاصی برخوردار است. شاید کودکان جوان فکر کنند که سرطان پستان مسری است و این ترس در آن‌ها شکل بگیرد که فرد مبتلابه سرطان پستان به‌زودی خواهد مرد. شاید از صحبت با کارفرما و همکارهای خود بترسید، چون اگر

 

با آن‌ها در مورد ابتلای خود به سرطان پستان صحبت کنید ممکن است که نگران سلامتی شما شوند و چنین چیزی در توانایی شما در انجام شغلتان اختلال ایجاد کند. دکتر همر می‌گوید که میزان صحبت کردن در مورد سرطان برای هر شخصی متفاوت است. او می‌گوید: «افراد مبتلابه سرطان پستان باید تصمیم بگیرند که با چه کسی می‌توانند راحت‌تر صحبت کنند و به چه میزانی باید با آن فرد در مورد سرطان پستان خود صحبت کنند.» دکتر همر اضافه می‌کند: «هرگز نباید این حس را داشته باشید که مجبور به بیان همه‌چیز

 

برای دیگران هستید.» این را به یاد داشته باشید که نیاز نیست فوراً همه‌چیز را به دیگران بگویید. دکتر همر می‌گوید: «وقتی‌که اعتماد شما به فردی بیشتر شد می‌توانید چیزهای بیشتری را که مربوط به سرطان پستان شما هستند برای آن فرد آشکار کنید.»

 

توصیه‌هایی برای صحبت با دیگران در مورد سرطان پستان پیشرفته
مردم را به وب‌سایت‌ها هدایت کنید: شماری از وب‌سایت‌ها همچون breastcancer.org و وب‌سایت America- Cancer Society (ACS) اطلاعات خوبی را در مورد سرطان پستان پیشرفته ارائه می‌دهند. می‌توانید به دوستان و خانواده خود پیشنهاد کنید که برای یافتن پاسخ سوال‌های خود به این وب‌سایت‌ها مراجعه کنند تا شما هم از پاسخ دادن به این سوال‌های تکراری خسته نشوید. دکتر همر می‌گوید: «مطمئن شوید که این منابع اطلاعاتی معتبر هستند.»

 

برای واکنش‌های احتمالی پاسخ‌هایی را تدارک ببینید: قطعاً بعضی از افراد در واکنش به صحبت‌های شما چیزهایی را می‌گویند که شما را ناراحت می‌سازند. برای مثال، شاید در واکنش به صحبت‌های شما داستان یک دوست را بیان دارند که در اثر سرطان پستان پیشرفته فوت کرد یا ممکن است به شما بگویند که دقیقاً درک می‌کنند که چه حسی دارید. جامعه سرطان آمریکا (ACS) می‌گوید که اگر خود را برای این واکنش‌ها آماده‌سازید، آسان‌تر می‌توانید با طرف مقابل خود صحبت کنید.

 

عزیزان خود را به صحبت در مورد احساس‌های خودشان تشویق کنید: این‌که خود را گرفتار احساس‌های مربوط به سرطان پستان پیشرفته ببینید بسیار آسان است، چون سرطان پستان احساس‌هایی را نیز با خود به همراه دارد. اما عزیزان شما نیز ممکن است درگیر این احساسات شوند، هرچند مبتلابه سرطان پستان نباشند. بنابراین، باید این امکان را به عزیزان خود دهید که در مورداحساس ها و نیازهای خود صحبت کنند، چون سرطان روی احساس اطرافیان شما نیز اثر می‌گذارد.

 

به افرادی که از شما سوال می‌کنند بگویید که چطور می‌توانند بهترین کمک را به شما کنند: وقتی‌که در مورد ابتلای خود به سرطان پستان با دیگران صحبت می‌کنید، احتمالاً در واکنش به شما می‌پرسند «چطور می‌توانم به شما کمک کنم؟» بنابراین، خودتان را برای پاسخ به این سوال آماده کنید. برای مثال، می‌توانید از آن‌ها خواهان مراقبت از کودکان خود به هنگام ملاقات با پزشک یا خرید از خواروبارفروشی باشید. دکتر همر می‌گوید: «افرادی که خواهان کمک هستند اگر بدانند که چطور باید به شما کمک کنند مفیدتر خواهند بود و این آگاهی از نحوه کمک یک حس هدف به آن‌ها می‌دهد.»

 

در مورد احساس‌های خود صادق باشید: شاید فکر کنید که باید مثبت و خوش‌بین باشید تا عزیزان خود را نگران نکنید. اما انجمن سرطان کانادا می‌گوید که پنهان کردن احساس‌های واقعی انرژی می‌گیرد، درحالی‌که می‌توان این انرژی را صرف مدیرت روزانه سرطان پستان پیشرفته کرد. علاوه بر این، پذیرش احساس خشم یا ناراحتی در شما می‌تواند منجر به مکالمه‌هایی شود که می‌توانند برای شما و عزیزان شما مفید باشند.

 

مکالمه‌ها را سنجیده کنید: بعضی از مکالمه‌ها باید متناسب با سن یا رابطه شما با مخاطبتان باشند. دکتر همر می‌گوید: «هر گروه سنی از نظر توانایی پردازش و درک مطالب مربوط به سرطان در سطح متفاوتی قرار دارد.» در ادامه به بعضی از توصیه‌های اضافی برای صحبت راجع به سرطان پستان پیشرفته با افراد مختلف در زندگی‌تان اشاره می‌کنیم:

 

برای کودکان: این اطمینان را حاصل کنید که خودشان را سرزنش نکنند و سرطان را مسری نپندارند. دکتر همر می‌گوید: «من فکر می‌کنم که کودکان ازآنچه ما فکر می‌کنیم باهوش‌تر هستند. در بسیاری از مواقع کودکان از قبل می‌دانند که چه چیزی اشتباه است.» برای صحبت با کودکان از زبان متناسب با سن آن‌ها استفاده کنید.

 

برای همکاران: ابتدا با گروه کوچکی از همکاران خود صحبت کنید و فوراً همه همکاران خود را از ابتلای خود به سرطان پستان مطلع نکنید. چنین چیزی گفت‌وگو با آن‌ها را برای شما آسان‌تر می‌سازد. به آن‌ها بفهمانید که قادر به انجام چه‌کارهایی و ناتوان از انجام چه‌کارهایی هستید و به آن‌ها بگویید که چنین چیزی می‌تواند تغیر کند.

 

برای همسر: اگر امکانش هست این اجازه را به همسر خود دهید که همراه شما به مطب پزشکتان بیاید. شنیدن صحبت‌های پزشک و پرسش‌های مختلف آن‌ها از پزشک می‌توانند سودمند باشند. صادقانه در مورد تاثیر سرطان پستان پیشرفته روی رابطه جنسی خود صحبت کنید. چنین چیزی امکان سپری کردن درمان را برای شما آسان‌تر می‌سازد.

 

برای صحبت در مورد سرطان پستان پیشرفته به دنبال حمایت باشیداین‌گونه تصور نکنید که برای پرداختن به این جنبه از سرطان باید به‌تنهایی از عهده‌اش برآیید. دکتر همر می‌گوید که مددکارهای اجتماعی، درمان گرها، پرستارها و دیگران می‌توانند به شما درزمینه صحبت با دیگران شامل همسر، کودکان و همکارها کمک کنند و توصیه‌هایی را به شما بیان دارند. دکتر همر می‌گوید که می‌توانید در این زمینه از همان مرکز پزشکی خود یا گروه‌های حماتی آنلاین و حتی روحانی‌ها کمک بگیرید.

everydayhealth

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب