نابودی سلول‌های سرطانی با باکتری‌های پوست

 

مطالعات محققان دانشگاه کالیفرنیا در سن دیه گو نشان می‌دهد یک رشته از باکتری‌های موجود در پوست انسان در مقابل سرطان نقش محافظتی دارند.

جمعیت زیادی از میکرو ارگانیسم ها در پوست زندگی می‌کنند و به عنوان میکروبیوم پوست شناخته می‌شوند. برخی از این ارگانیسم‌ها نقش حفاظتی دارند و برای جلوگیری از بیماری هایی نظیر آکنه، پسوریازیس و سایر بیماری ها ضروری هستند.

 

مطالعات محققان دانشگاه کالیفرنیا در سن دیه گو نشان می‌دهد یک رشته از باکتری‌های موجود در پوست انسان در مقابل سرطان نقش محافظتی دارند. این رشته استافیلوکوک اپیدرمیدیس نام دارد و در پوست سالم یافت می‌شود و دارای قابلیت انتخابی در مهار رشد برخی از سرطان‌هاست. این رشته از باکتری‌ها می‌تواند یک مولکول به نام 6-HAP تولید کند. این ترکیب توانایی توقف انتشار سلول‌های سرطانی، به ویژه تومورهای ناشی از اشعه فرا بنفش را دارد. مطالعات نشان می‌دهد این باکتری‌های پوستی یک ماده شیمیایی تولید می‌کند که قادر به نابودی برخی از سلول‌های سرطانی است و در عین حال برای سلول‌های عادی سمی و مضر نیست.

 

محققان موش‌های حاوی این باکتری را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند زمانی که این موش‌ها در مقابل اشعه ماورای بنفش قرار می‌گیرند، در مقایسه با موش‌های عالی تومورهای کمتری دارند.

محققان در تلاشند تا امکان استفاده از این باکتری ها را در انسان بررسی کنند.

ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب