درمان سرطان پوست با داروی آرتروز

 

 

 

تحقیق جدید نشان می‌دهد تلفیق درمان برای مرگبارترین نوع سرطان پوست با یک داروی متداول ضدروماتیسم می‌تواند نتایج موثرتری داشته باشد. بسیاری اوقات داروهای شیمی درمانی به دلیل عدم واکنش مناسب بیمار به درمان، به سلول‌های سرطانی نمی‌رسند.

 

یافته‌ها نشان داد استفاده از leflunomide، داروی سرکوب کننده سیستم ایمنی که برای درمان آرتروز روماتوئید تایید شده است، همراه با داروی دیگر ملانوما موسوم به selumetinib به طورکامل موجب توقف رشد تومور ملانوما در موش‌ها شد.
گرنت ویلر، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایست آنجلیا بریتانیا، در این باره می‌گوید: «از طریق درمان‌های تلفیقی امکان حمله به بیماری از چندین زاویه وجود دارد و بدین ترتیب احتمال مقاومت ملانوما را در برابر داروها دشوارتر می‌کند. تحقیق ما نشان می‌دهد از طریق تلفیق این دو دارو در کنار هم می‌توان تاثیرات درمان را بسیار بیشتر افزایش داد.»

 

اگرچه ملانوما تنها ۵ درصد سرطان پوست را تشکیل می‌دهد، اما اکثر مرگ‌ها ناشی از این بیماری است. اگر ملانوما در مرحله اولیه تشخیص داده شود، قابل درمان است، اما زمانیکه سرطان پخش شده باشد، درمان بسیار دشوار می‌شود. در این تحقیق تاثیر leflunomide علیه ملانوما تحت درمان با selumetinib در محیط آزمایشگاه آزمایش شد. در موش‌ها، این دو دارو همراه باهم رشد تومور را در طول یک دوره ۱۲ روزه متوقف کردند.
MedicalDaily

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب