ورزش راهکـار مقـابـلـه بـا سرطـان غـدد لنـفـاوی

 

 

فعالیت و تحرک فیزیکی به افراد مبتلا به لنفوم (سرطان غدد لنفاوی) کمک می‌کند تا طول عمر بیشتری داشته باشند.
محققان کلینیک مایو آمریکا حدود ۴۱۰۰ فرد مبتلا به لنفوم را مورد بررسی قرار دادند. سرطان لنفوم سرطانی است که در سلول‌های سفید خون که معمولا به مقابله با عفونت کمک می‌کنند، آغاز می‌شود.
دکتر پرییانکا پوفالی، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «همه متخصصان برای تمام بازماندگان سرطان فعالیت فیزیکی را توصیه می‌کنند تا کیفیت زندگی‌شان بهبود یابد، اما ما تاثیر تحرک جسمی را بر بقاء بیماران مبتلا به لنفوم نمی‌دانستیم.»
وی در ادامه می‌افزاید: «یافته‌های ما نشان می‌دهد فعالیت فیزیکی می‌تواند تاثیر مثبت بر بقاء بیماران مبتلا به لنفوم داشته باشد.»
محققان از طریق پرسشنامه‌های دوره‌ای، میزان فعالیت فیزیکی شرکت کنندگان را قبل از تشخیص ابتلا به سرطان و تا سه سال بعد پیگیری کردند.
مطالعه نشان داد افرادی که قبل از تشخیص ابتلا به این بیماری فعالیت فیزیکی‌شان بیشتر از حد نرمال بود، کمتر از افراد دارای تحرک فیزیکی جانشان را به خاطر بیماری لنفوم از دست دادند.
افرادی هم که بعد از ابتلا به این بیماری فعالیت فیزکی شان را افزایش دادند کمتر از افراد دارای تحرک فیزیکی کمتر در طول سه سال بعد از تشخیص بیماری جانشان را از دست دادند.
از سوی دیگر، افرادی که بعد از تشخیص ابتلا به لنفوم فعالیت جسمی‌شان کمتر شده بود میزان و مرگشان در مقایسه با افرادی که فعالیت فیزیکی‌شان تغییری نکرده بود بیشتر بود.
HealthDay

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب