طب سوزنی درد نـاشی از درمـان سرطان سینـه را تسکین می‌دهـد

 

برخی شیوه‌های درمان سرطان سینه موجب ایجاد درد مفاصل می‌شوند، اما طبق نتایج مطالعه جدید طب سوزنی به تسکین این عوارض جانبی کمک می‌کند.
به گفته محققان، یافته‌ها نشان می‌دهد استفاده از طب سوزنی روشی موثر و کارآمد برای بیماران مبتلا به سرطان سینه است.

دکتر لورا کاسل، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان لنوکس هیل نیویورک، در این باره می‌گوید: «اگر اقدام ساده‌ای نظیر طب سوزنی بتواند این علائم را تسکین دهد و کیفیت زندگی بیمار را بهتر نماید، بسیاری از زنان مبتلا به سرطان سینه از آن بهره برده و به نتایج خوبی دست خواهند یافت.»

در این مطالعه، تیم تحقیق ۲۲۶ زن بعد از سن یائسگی که مبتلا به سرطان سینه در مراحل اولیه بودند و داروهای موسوم به بازدارنده‌های آروماتاز را مصرف می‌کردند، مورد بررسی قرار دادند.
این گروه از داروها شامل Arimidex، Femara و Aromasi- غالباً برای درمان زنان مبتلا به تومورهای سرطان حساس به استروژن استفاده می‌شوند. به گفته محققان، بسیاری از بیماران به خاطر عوارض جانبی درمان، روند درمان را متوقف می‌کنند از اینرو باید شیوه‌های برای کنترل این عوارض جانبی شناسایی شود. از بین بیماران تحت مطالعه، ۱۱۰ بیمار طب سوزنی حقیقی و ۵۹ بیمار طب سوزنی ساختگی (یعنی سوزن‌ها در قسمت‌های بی تاثیر بدن قرار داده می‌شدند) پذیرش کردند و حدود ۵۷ بیمار در فهرست انتظار قرار داده شدند. بعد از گذشت شش هفته و حضور شرکت کنندگان در جلسات دو بار در هفته، بیماران گروه طب سوزنی حقیقی درد کمتری را در مقایسه با دو گروه دیگر گزارش کردند.
HealthDay

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب