جزئیات بیشتر ازمشکلات ایمنی در سرطان

 

مطالعه‌ای در مرکز جامع سرطان لینبرگر دانشگاه کارولینای شمالی، جزئیات جدیدی را در مورد شکل‌گیری نوع خاصی از سلول‌های ایمنی که در بیماری‌های اتوایمن و التهابی و هم چنین سرطان نقش دارند، ارائه کرده

است.
در این مطالعه آنها در مورد تکوین نوعی سلول که دارای Th17 ‌است اطلاعاتی را ارائه کردند. این نوع سلول، سیگنال‌هایی را صادر می‌کند که منجر به فراخواندن نیروهای کمکی به جایگاه تومور یا عفونت می‌شود. این سلول‌ها برای بیماری‌های اتویمن، التهابی و سرطان بسیار مهم هستند.
در این مطالعه محققین کشف کرده‌اند که چگونه برهمکنش‌های سیگنالی پیچیده منجر به باز شدن DNA‌ در جایگاه‌های خاص می‌شود و این امر به نوبه خود منجر به بیان ژن‌هایی می‌شود که برای تکوین Th17 کلیدی هستند. ابتدا، پیام‌رسانی اینترلوکین 6 منجر به باز شدن DNA در یک جایگاه ژنی کلیدی می‌شود. سپس Ski-Smad4 به عنوان یک کمپلکس مولکولی که معمولا روی DNA می‌نشیند و مانع از خوانش DNA می‌شود، باید آزاد شود. پیام‌رسانی TGFβ منجر به آزادسازی Ski-Smad4 می‌شود. در واقع اینترلوکین 6 به عنوان یک تسریع کننده برای بیان Th17 عمل می‌کند و این در حالی است که Ski-Smad4 مانند ترمزی برای بیان این ژن است و باید به نحوی برداشته شودکه این کار را TGFβ انجام می‌دهد. مجموع این فرایندها منجر به تولید سلول‌های Th17 می‌شود. مجموع این مسیرها می‌تواند به عنوان هدفی درمانی برای فعال‌سازی سلول‌های Th17 برای سنتز داروها مورد استفاده قرار گیرد. تکوین و تولید سلول‌های Th17 همراه با آسیب بافتی ناشی از سلول‌های ایمنی اهدا کننده بعد از پیوند سلول‌های بنیادی برای بیماری‌های بدخیم است.
منبع: Stem Cel- News

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب