درمان 97 درصدی سرطان لوزالمعده با تسریع در جراحی.

 

 

تسریع در انجام جراحی در بیماران مبتلا به سرطان لوزالمعده می‌تواند 97 درصد موفقیت درمان بیماری را افزایش دهد. تنها 8 درصد از بیماران در شرایط فعلی شانس جراحی را دارند زیرا این بیماری زمانی در بقیه بیماران تشخیص داده می‌شود که جراحی دیگر مفید نیست. حتی اگر بیماری سریع تشخیص داده شود در نظام بهداشتی انگلیس پیش از جراحی درمان‌هایی برای جلوگیری از عوارض عمل انجام می‌شود که عمل جراحی را دست کم 2 ماه عقب می‌اندازد. گروهی از محققان دانشگاه بیرمینگام انگلیس به سرپرستی دکتر کیت رابرتس جراح لوزالمعده مطالعه‌ای را با همکاری شماری از بیمارستان‌ها برای درمان بیماران مبتلا به سرطان لوزالمعده انجام داده‌اند تا درمان‌های دیگر متوقف شده و این بیماران سریع‌تر و طی دو هفته بعد از زمان تشخیص جراحی شده و تومور از بدن آنها خارج شود.
تسریع در انجام عمل جراحی در 31 بیمار از 32 بیمار با موفقیت 97 درصدی روبرو شد. غیر از این بستری کردن مجدد بیماران و عوارض ناشی از جراحی آنها از عمل نیز به شدت کاهش یافت.
رابرتس می‌گوید: عمل جراحی را در بیماران مبتلا به سرطان لوزالمعده سریع‌تر انجام داده و درمان‌های پرهزینه و ناخواسته و ناخوشایند پیش از جراحی را حذف کردیم و با وجود این عوارض بعد از جراحی هم کاهش یافت. آلکس فورد که خود یک بیمار مبتلا به سرطان لوزالمعده است و هزینه‌های این مطالعه را تقبل کرده می‌گوید: این نتایج واقعاً عالی است زیرا جراحی تنها راه درمان این نوع از سرطان است. سرطان پانکراس یکی از کشنده‌ترین انواع سرطان است. تومورهای آن نسبت به نواع دارو بسیار مقاوم هستند. بر اساس اطلاعات موسسه ملی سرطان آمریکا، در سال 2015 حدود 50 هزار نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند که پیش بینی می‌شود متاسفانه کمتر از 5 درصد این افراد بیش از 5 سال عمر کنند. سیگار، اضافه وزن، دیابت، سن از مهمترین عوامل بروز این بیماری است و در مردان شایع‌تر از زنان است.
WebMD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب