مصرف آنتی بیوتیک قبل از پرتودرمانی به مقابله با سرطان کمک می کند

مطالعه جدید بر روی موش ها نشان می دهد مصرف دوز مشخصی از یک نوع آنتی بیوتیک رایج، نه تنها به سیستم ایمنی در نابودی تومورهای که مستقیما تحت درمان با تشعشعات هستند کمک می کند، بلکه سلول های سرطانی را هم نابود می نماید.

بیش از نیمی از تمامی بیماران مبتلا به تومورهای سفت و جامد در بخشی از درمان تحت پرتودرمانی قرار می گیرند.

در سال های اخیر، مطالعات زیادی نشان داده اند که دوز بالا تشعشعات در روند پرتودرمانی موجب ایجاد واکنش ایمنی قوی تری می شود. بعلاوه این میزان از پرتودرمانی دارای توانایی تاثیر بر این سلول های تومور که به طورمستقیم تحت درمان با اشعه نیستند هم است.

«آندره فاسیابن»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «مطالعه ما نشان می دهد vancomycin به سیستم ایمنی در مقابله با تومورهای که دور از محل درمان هستند کمک می کند.»

به گفته محققان، vancomycin موجب بهبود عملکرد سلول های دندریتی می شود؛ این سلول ها، پیام آورهای هستند که سلول های T با تکیه بر آنها متوجه می شوند باید به کدام نقطه بدن حمله کنند.

درحالیکه نقش آنتی بیوتیک ها در این مورد مشخص شده و می تواند بر روند درمان و عوارض برای بیماران سرطانی تاثیر گذارد، محققان درصدد برنامه ریزی فاز جدیدی هستند که این شیوه را در مطالعات بالینی بکار گیرند./مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب