تشخیص ۱۳ نوع سرطان با یک قطره خون

شرکت ژاپنی توشیبا به تازگی خبر از ابداع یک فناوری داده است که می‌تواند تنها با آزمایش یک قطره خون، ۱۳ نوع سرطان را با دقت ۹۹ درصد تشخیص دهد.

به نقل از ساینس دیلی، روشی جدید، ایمن و سریع برای تشخیص ۱۳ نوع مختلف سرطان توسط شرکت توشیبا ابداع شده است.

این شرکت می‌گوید که یک فناوری ایجاد کرده است که دارای دقت ۹۹ درصدی است و برای انجام این کار فقط به یک قطره خون نیاز دارد.

این روش تشخیصی با همکاری بین موسسه تحقیقات ملی سرطان ژاپن و دانشگاه پزشکی توکیو ابداع شده است.

البته چند سال طول خواهد کشید تا این فناوری تشخیصی توشیبا در موسسات دولتی مورد استفاده عمومی قرار گیرد. طبق گفته گروه‌هایی که روی آن کار می‌کنند، این دستگاه طی چند سال آینده تجاری می‌شود و سال آینده آزمایشات خود را آغاز می‌کند.

امید است که از این روش برای ارتقاء درمان سرطان در مراحل اولیه بیماری استفاده شود.

این روش با بررسی انواع و غلظت مولکول‌های “میکروآر.ان‌.ای”(microRNA) که از سلول‌های سرطانی در جریان خون ترشح می‌شوند، کار می‌کند.

لازم به ذکر است که شرکت‌های دیگر نیز از روش تشخیص سرطان از نمونه خون استفاده می‌کنند. با این حال “کوجی هاشیموتو” دانشمند ارشد تحقیقات آزمایشگاه توشیبا می‌گوید: روش ما در مقایسه با روش‌های شرکت‌های دیگر دارای بالاترین دقت در تشخیص سرطان، کمترین زمان مورد نیاز برای تشخیص و پایین‌ترین هزینه است.

روش توشیبا قادر به تشخیص ۱۳ نوع سرطان مختلف از قبیل سرطان‌های معده، مری، ریه، کبد، مجاری صفراوی، لوزالمعده، روده، تخمدان، پروستات، مثانه، پستان و همچنین سارکوم و گلیوما است.

آنچه حتی از تشخیص ۱۳ نوع سرطان مختلف با استفاده از تنها یک قطره خون برجسته‌تر است این است که تراشه کوچک این شرکت می‌تواند این تشخیص را تنها در مدت زمان دو ساعت انجام دهد. علاوه بر این، هزینه آن فقط ۱۸۰ دلار است.

این فناوری با توجه به دقت بسیار بالا، هزینه کم، تشخیص سریع و تشخیص انواع سرطان می‌تواند به یک ابزار اساسی در مطب پزشکان در سراسر جهان تبدیل شود./ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب