کاهش 86 درصدی ریسک سرطان خون با استفاده از مواد غذایی ارگانیک

 

نتایج یک بررسی جدید نشان داد، مواد غذایی بدون آفت‌کش ریسک بروز سرطان خون را تا بیش از 86 درصد کاهش می‌دهد.

به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید نشان داد، مواد غذایی بدون آفت‌کش ریسک بروز سرطان خون را تا بیش از 86 درصد کاهش می‌دهد.

 

محققان در توضیح سرطان خون می‌گویند: سرطان خون گروهی از انواع سرطان است که معمولاً از مغز استخوان شروع و باعث شکل‌گیری تعداد زیادی گلبول سفید غیرطبیعی می‌شود.

مطالعات دانشگاه فرانسه نشان داد، مواد غذایی اگر کاملا ارگانیک باشد و در‌ آن از آفت‌کش‌ها استفاده نشود، خطر بروز سرطان خون را دفع می‌کند.

 

به گفته کارشناسان بهداشتی، استفاده از حشره کش‌های خانگی احتمال ابتلای کودکان به سرطان خون را 47 درصد و لنفوم را 43 درصد افزایش می‌دهند.

مطالعات محققان مدرسه بهداشت عمومی بوستون آمریکا نیز نشان می‌دهد، تأثیر مخرب آفت‌کش‌ها بر بدن کودکان بیشتر از بزرگسالان است؛ به این دلیل که سیستم ایمنی کودکان هنوز به طور کامل رشد نکرده و نمی‌تواند سم‌زدایی کند.

 

محقق ارشد این پژوهش یادآور می‌شود: «سرطان خون به میزان قابل توجهی در کارگران مزارع و کشاورزها بیش از دیگر مردم شایع است».

 

این بررسی تأیید می‌کند، آفت‌کش‌ها در مواد غذایی ریسک بروز سرطان پوست و سینه را بیش از یک سوم افزایش می‌دهند.

 

 لوسمی حاد لنفوئیدی (ALL)، لوسمی حاد میلوئیدی (AML)، لوسمی مزمن لنفوئیدی (CLL) و لوسمی مزمن میلوئیدی(CML)، 4 نوع اصلی سرطان خون هستند.

در سال 2012 سرطان خون در 352 هزار نفر در سراسر دنیا ایجاد شد و از این میان باعث مرگ ۲265 هزار نفر گردید.

 

 این بیماری معمول‌ترین نوع سرطان در میان کودکان است؛ سه چهارم موارد سرطان خون در کودکان اتفاق می‌افتد و همگی از نوع لوسمی لنفوبلاستی حاد (ALL) است.

فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب