آمار ابتلا به سرطان در ایران کمتر از میانگین جهانی

عضو انجمن رادیوتراپی انکولوژی : آمار ابتلا به سرطان در کشور ما کمتر از میانگین جهانی است، ولی سرعت رشد سرطان در کشور‌های جهان سوم از جمله ایران بیشتر است.

به نقل از روابط عمومی این انجمن، دکتر پدرام فدوی در آستانه برگزاری کنگره سالانه کلینیکال انکولوژی و سومین کنگره بین‌المللی کلینیکال انکولوژی افزود: این کنگره که آذر ماه برگزار می‌شود همه موضوعات مرتبط با سرطان‌های توپر به غیر از سرطان‌های مرتبط با خون مطرح می‌شود و موردبحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

 

دبیر اجرایی کنگره سالانه کلینیکال انکولوژی و سومین کنگره بین‌المللی کلینیکال انکولوژی با اشاره به اینکه سرطان‌های غیرخونی شامل انواع سرطان‌های پروستات، پستان، مری، معده و … است، گفت: جدیدترین دستاورد‌های علمی در حوزه درمان سرطان در این کنگره توسط استادان و صاحبنظران برجسته ارائه می‌شود.

 

عضو انجمن رادیوتراپی انکولوژی با اشاره به اینکه سالانه حدود ۹۰ تا ۱۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به سرطان در کشور داریم، افزود: آمار ابتلا به سرطان در کشور ما کمتر از میانگین جهانی است، ولی سرعت رشد سرطان در کشور‌های جهان سوم از جمله ایران بیشتر است.

 

فدوی گفت: آلودگی محیطی که در صدر آن آلودگی هوا و غذاست و همچنین آلودگی ناشی از کود‌های شیمیایی از عوامل خطر اصلی در بروز سرطان هستند که البته تغذیه نامناسب و کیفیت بد زندگی نیز در ایجاد این بیماری اثرگذار است.

 

وی با اشاره به اینکه درصدی از دلایل ابتلا به سرطان قابل پیشگیری است، افزود: چاقی یکی از فاکتور‌های خطر ابتلا به بسیاری از سرطان‌هاست، همچنین با مصرف رژیم غذایی مناسب همچون مصرف میوه و سبزیجات فراوان و کنترل استفاده از روغن‌های نامناسب در پیشگیری از سرطان می‌توان اقدام کرد.

 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه ژنتیک در ۹۰ درصد از سرطان‌ها تاثیری ندارد، گفت: البته عمده سرطان‌ها بر اثر تغییر ژنتیکی ایجاد می‌شوند، ولی سرطان چندان ارثی نیست و فقط بخش کمی از سرطان‌ها ممکن است از طریق وراثت منتقل شوند.

 

سومین کنگره بین‌المللی و سیزدهمین همایش سالانه کلینیکال آنکولوژی ایران ۲۸ تا ۳۰ آذر در هتل المپیک برگزار می‌شود.

خبرگزاری صدا و سیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب