مصرف فیبر برابر با کاهش ابتلا به سرطان روده در زنان

 

نتایج تازه‌ترین بررسی‌های محققان نشان داده است، زنانی که در رژیم غذایی خود فیبر می‌گنجانند، یک پنجم کمتر از بقیه افراد در معرض ابتلا به سرطان روده هستند.

این مطالعه که توسط محققان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها انجام شده، تأکید می‌کند مصرف 25 گرم فیبر روزانه برابر با کاهش 18 درصدی خطر ابتلا به سرطان روده است.

 

به گفته کارشناسان بهداشتی، میوه‌ها و سبزی‌ها به علت داشتن ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان‌ها و فیبرها نقش مهمی در پیشگیری و درمان انواع سرطان‌ها، بیماری‌های قلبی عروقی، سکته مغزی، پوکی استخوان، دیابت و چاقی دارند.

براساس این پژوهش، فیبرها با باند شدن به استروژن (هورمون زنانه) در روده مانع رشد برخی از تومورها در بدن می شوند و بین مصرف زیاد فیبرهای غذایی و سرطان سینه یک رابطه معکوس مشاهده شده است؛ ضمن اینکه مصرف فیبرها به میزان قابل توجهی می تواند مانع از ابتلا به سرطان روده بزرگ شود.

 

 در تمام دنیا، سرطان روده بزرگ، سومین نوع معمول سرطان است و ده درصد تمامی موارد سرطان را در بر می‌گیرد. در سال 2012، یک میلیون و چهارصد هزار مورد ابتلای جدید به این بیماری و همین‌طور 694 هزار مورد مرگ از آن اتفاق افتاد.

این بیماری درکشورهای توسعه‌یافته شایع‌تر است و65 درصد موارد در این کشورها یافت می‌شود.

ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب