سرطان پستان در مردان

 

کارشناسان می گویند در حالی که سرطان پستان در مردان بسیار نادر است، اما سرطان پستان در مردان اغلب در سنین بالا و پس از از زنان تشخیص داده می‌شود .

 

هر سال در ایالات متحده، در حدود 2000 مورد سرطان پستان در مردان تشخیص می‌شود و در حدود 500 نفر از این بیماری می میرند. این بیماری در هر سنی ممکن است رخ دهد، اما اغلب در مردان در سنین 60 تا 70 تشخیص داده می‌شود که پنج تا 10 سال بعد از زنان می‌باشد.

 

 دکتر تاتیانا Prowell، متخصص سرطان شناسی و پزشک سرطان پستان در FDA ایالات متحده گفت: سرطان پستان در مردان به طور معمول در سنین بالا  و پس از زنان تشخیص داده می‌شود٬ چرا که مردان بر این باور نیستند که آنها نیز در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند.

 

او در انتشار اخباری در FDA گفت: “چون که آقایات سینه های کوچکتر نسبت به خانم‌ها دارند٬ در صورتی که احساس یک توده در سینه های خود کنند می‌بایست بلافاصله این موضوع را به پزشک خود اطلاع می دهد.” متاسفانه از آنجایی که سرطان پستان در مردان تنها 1 درصد از تمام موارد سرطان پستان در جهان را شامل می‌شود، تحقیقات کمی برای درمان مردان مبتلا به این بیماری وجود دارد.

 

 دکتر Prowell گفت: “درمان مردان همانند راهی که برای درمان خانم‌ها است در نظر می‌گیریم”. او اضافه کرد : “ما به طور جدی شرکت های دارویی را برای  را در تمام آزمایش های سرطان سینه تشویق می‌کنیم. اما متاسفانه تعداد مردان در آزمایش های سرطان سینه هنوز هم ناچیز است به خاطر اینکه سرطان سینه در یک مرد خیلی نادر است اما مردان می‌توانند کمک بسزایی برای درمان این بیماری انجام دهند.

او گفت: اکثر مردان مبتلا به سرطان پستان توده‌ای معمولا هیچ دردی حس نمی‌کنند٬ اما برای تشخیص این بیماری یک پزشک می توانند با لمس کردن این بیماری را تشخیص داده، اما این بیماری معمولا تشخیص داده نمی‌شود تا زمانی که درد توسعه یابد و فرد مذکور به پزشک مراجعه نماید .

منبع:مجله سرطان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب