رادیوتراپی حین جراحی برای سرطانهای جدید برای نخستین‌بار در ایران

 

 

 

انجام رادیوتراپی‌ حین عمل برای سرطانهای جدید برای نخستین‌بار در غرب آسیا توسط دانشمندان ایرانی امکانپذیر شد.

روش بسیار مدرن درمان مبتلایان به سرطان به وسیله دستگاه رادیوتراپی حین جراحی بیش از چهار سال است که برای نخستین‌بار در کشور در حوزه عملکردی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی راه اندازی شده و بیش از 800 بیمار سرطانی(مبتلایان به سرطانهای مغز، سر و گردن، پستان، معده، پانکراس، پروستات، تخمدان، رکتوم، سارکوما و ملانوما) از این روش نوین درمانی بهره مند شده اند.

 

هم اکنون نیز امکان استفاده از این روش نوین درمانی در اسفند ماه سال جاری به همت دانشمندان ایرانی در این دانشگاه برای بیماران مبتلا به متاستاز ستون فقرات(Kypho IORT)، پروستات و دهانه رحم نیز فراهم شده است.

در حال حاضر، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان مرکز اصلی آموزش این روش پیشرفته و منحصر فرد در غرب آسیا انتخاب شده است؛ این مراکز آموزشی با هدایت علمی پرفسور محمد اسماعیل اکبری – پدر پزشکی جامعه نگر ایران و رئیس مرکز تحقیقات سرطان، به سرانجام رسیده است.

 

گفتنی است، این روش نوین درمانی به نسبت روشهای قدیمی از اثربخشی بیشتر، درمان بهتر و عوارض و هزینه‌های کمتر درمانی برخوردار است و  در اسفندماه برای نخستین‌بار در غرب آسیا، برای سه سرطان متاستاز ستون فقرات، پروستات و دهانه رحم نیز بر روی سه بیمار از این روش به صورت موفقیت آمیز انجام شد.

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب