امکان بهبودی متاستازهای کبدی بیماران مبتلا به سرطان روده بزرگ

 

یک فوق تخصص مدیکال آنکولوژی با اشاره به موفقیت 50 درصدی عمل جراحی متاستاز کبدی گفت: درمان سرطان روده بزرگ متاستاز دهنده به کبد می‌تواند با بهبودی کامل همراه باشد.

دکتر رضا ملایری  با اشاره به پیشرفت‌های چشمگیر درمانی انواع سرطان گفت: متاستازهای کبدی بیماران مبتلا به سرطان روده بزرگ در بسیاری از موارد کاملا درمان می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه با داروهای جدید شیمی درمانی و داروهای هدفمند، بیماران مبتلا به سرطان های پیشرفته و متاستاتیک روده بزرگ می توانند در بسیاری از موارد بهبودی کامل به دست آورند، گفت: داروهای جدید شیمی درمانی سرطان روده بزرگ اثربخشی خوب و عوارض کمی دارند. در این داروها بسیاری از عوارض رایج داروهای شیمی درمانی دیگر مانند ریزش مو مشاهده نمی‌شود.

این فوق تخصص مدیکال آنکولوژی گفت: تاکنون حداقل دو داروی هدفمند جهت درمان سرطان مورد استفاده قرار می گیرند.

وی با اشاره به مطالعات اخیر که در خصوص درمان پذیری سرطان صورت گرفته است، گفت: در مطالعاتی که درباره درمان سرطان‌های روده بزرگ متاستاز دهنده به کبد با داروهای شیمی درمانی جدید به همراه هر یک از این داروهای هدفمند انجام شده، امکان عمل جراحی متاستازهای کبد در 30 تا 50 درصد از بیماران به وجود آمده و این بیماران توانسته‌اند بهبودی کامل خود را به دست آورند.

ملایری تصریح کرد: تمامی این داروها در ایران در دسترس هستند و به راحتی در داخل کشور قابل تهیه است.

این فوق تخصص مدیکال آنکولوژی در پایان یادآور شد: مبتلایان به سرطان روده بزرگ پیشرفته باید هر چه سریعتر آزمایش “کی راس“ را انجام دهند تا پزشک در خصوص تجویز داروهای هوشمند تصمیمات لازم را اتخاذ کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب