سمپوزیوم بین المللی سرطان در مشهد

به گزارش افکارنیوز،این سمپوزیوم به همت انجمن پیشگیری از سرطان ‘نسترن’ که به درخواست شادروان ‘نسترن رزمجو’ تاسیس شده است با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانشگاه فردوسی مشهد و جهاد دانشگاهی خراسان رضوی به مدت دو روز برگزار می شود.

در این سمپوزیوم بیش از 20 میهمان خارجی از کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا، امارات، عراق، انگلستان، سوئد، آلمان و هند حضور دارند.

دبیر این سمپوزیوم در مراسم افتتاح آن هدف از برگزاری آن را ارائه تازه ترین اطلاعات پیرامون پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان با برپایی میزگردهای علمی و کارگاههای آموزشی عنوان کرد.

دکتر مریم متین مقدم افزود: از 313 مقاله ارسال شده به این سمپوزیوم 240 مقاله پذیرفته شده که 236 مقاله در قالب پوستر و شش مقاله به صورت سخنرانی به زبان انگلیسی ارائه می گردد.

وی اظهار کرد: محور مقالات ارائه شده در سمپوزیوم مزبور شامل پیشگیری از سرطان، تشخیص زودرس سرطان، درمان های هدفمند سرطان و مباحث علوم پایه سرطان است.

وی گفت: همزمان با این سمپوزیوم سه کارگاه آموزشی پیرامون روانشناسی سرطان، استفاده از مایعات بدن برای تشخیص و بررسی سرطان و درمان فردمحور سرطان، برگزار می شود.

دکتر متین در باره دستاوردهای نخستین سمپوزیوم بین المللی سرطان که سال گذشته در مشهد برگزار شد، افزود: اجرای چند طرح مشترک با کشورهای آلمان و استرالیا از دستاوردهای این سمپوزیوم بود که در این راستا اقداماتی در زمینه جدا کردن سلولهای سرطانی از خون و روشهای تشخیص سریع سرطان در حال انجام است.

دومین سمپوزیوم بین المللی سرطان مدت 2 روز در تالار اجتماعات دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد در حال برگزاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب