برگزاری جلسه هیات امناء بنیاد سالن بوستان تالار ام بیمارستان امام خمینی تهران 98/7/4

جلسه هیات امنای بنیاد ملی نیکوکاری کنترل سرطان در روز پنجشنبه 98/7/4 در سالن بوستان تالار امام بیمارستان امام خمینی تهران از ساعت 8 صبح شروع و تا 10/30 برگزار شد.

آقای دکتر مسجدی مدیر عامل و عضو هیات مدیره بنیاد در ابتدای جلسه، ضمن خیر مقدم به حضار، گزارشی از فعالیت حدود 2/5 ساله ی این بنیاد ارائه داد و در ادامه افزود:  محور فعالیت این بنیاد کمک به ساخت پروژه 610 تختخوابی جدید انستیتوکانسر و مرکز تحقیقات بنیاد است که پبشرفت خوب و قابل توجهی داشته است.

میهمان ویژه این جلسه جناب آقای دکتر علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رویس سازمان انرژی اتمی ایران بود . ایشان در رابطه با ارتباط دانش هسته ای، رادیو داروها در تشخیص و درمان انواع سرطان ها و لزوم گسترش این علم در مراکز درمانی دنیا و ضرورت پرداختن به آن و همکاری حوزه ی تحت نظر خود توضیحات مبسوطی را ارائه نمود. ایشان برای هر گونه کمکی در این خصوص اعلام همکاری کرد.

در ادامه جلسه آقایان دکتر ملک زاده معاون پژوهشی و دکتر حریرچی قائم مقام و معاون کل وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی مطالبی راجع به بیماری سرطان، میزان ابتلا، میزان مرگ و میر و درصد درمان پذیری این بیماریارائه دادند و همچنین آمار و مطالبی در خصوص تعداد تختهای درمانی موجود در کشور و کشورهای  دیگر به ازای هر 1000 نفر، منابع عمرانی برای ساخت مراکز درمانی وزارت بهداشت مطالبی مطرح نمود.

دکتر محققی استاد و رئیس مرکز تحقیقات سرطان انستیتوکانسر مجتمع به نقش انستیتوکانسر در تربیت پزشکان و درمان بیماران و اهمیت ساخت این مرکز جدید جهت افزایش کمی و کیفی خدمات این مرکز نکاتی را ارائه نمود.

در خاتمه حجت الاسلام والمسلمین آقای مرسلی رئیس هیات مدیره بنیاد ضمن خیر مقدم به حضار و تقدیر از مطالب و مسائل مطرح شده به بیان دیدگاه ها و توجه خاص خیرین به امر پژوهش و تحقیقات پرداختند. ایشان از دکتر صالحی به خاطر حضورشان در جلسه و پذیرش عضویت در هیات امنای بنیاد تشکر و قدردانی نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب