درخواست WHO برای گسترش مراکز اداری و تجاری عاری از دود سیگار

سازمان بهداشت جهانی (WHO) از تمامی مراکز اداری و تجاری در منطقه غرب اقیانوس آرام درخواست کرد محیط‌هایی عاری از دود سیگار ایجاد کنند.
سازمان بهداشت جهانی از تمامی مراکز اداری و تجاری در منطقه غرب اقیانوس آرام درخواست کرد تا به کمپین “انقلاب عاری از دود سیگار” بپیوندند و محیط‌های عاری از دود مواد دخانی ایجاد کنند تا افراد از قرار گرفتن در معرض دود سیگار در امان بمانند.

بنابر اعلام کارشناسان این سازمان، محیط‌های کاری عاری از دود سیگار امتیاز نیست بلکه استاندارد جهانی به حساب می‌آید. همچنین این کمپین بر اهمیت حفظ سلامت کارمندان و تعهد بر ایجاد محیط‌های کاری عاری از دود سیگار تاکید دارد.

هر ساله حدود هفت میلیون نفر در سراسر جهان بر اثر مواد دخانی جان خود را از دست می‌دهند که ۸۹۰ هزار نفر از آنان از افرادی هستند که تنها در معرض دود سیگار قرار دارند. در منطقه غرب اقیانوس آرام نیز هر دقیقه سه تن بر اثر مواد دخانی جان خود را از دست می‌دهند که این مرگ و میرها با اعمال قانون ایجاد محیط‌های عاری از دود سیگار قابل پیشگیری است.

به گزارش ژاپن تودی، استعمال سیگار در محیط‌های کاری هزینه‌های بهره‌برداری را افزایش داده و با تاثیرگذاری منفی بر سلامت کارمندان بهره‌وری آنان را کاهش می‌دهد.

ایستا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب