سمینار فناوری های نوین درمان سرطان در اصفهان برگزار می شود

 

 

سمینار علمی و آموزشی ‘فناوری های نوین در درمان سرطان و روان سرطان شناسی’ روز 20 فروردین سال جاری در اصفهان برگزار می شود.

روان سرطان شناسی، تخصصی است که بر جنبه‌های روان‌شناختی و اجتماعی بیماری سرطان متمرکز است و به بیمار و خانواده اش کمک می‌کند تا بتوانند عوارض روان شناختی و اجتماعی بیماری را مدیریت کنند و سلامت جسمانی و کیفیت زندگی بهتری داشته باشند.

 

سمینار علمی و آموزشی ‘ فناوری های نوین در درمان سرطان و روان سرطان شناسی’ با هدف ارائه و معرفی جدیدترین فناوری های دنیا در درمان سرطان و با حضور استادان دانشگاه های فرایبورگ آلمان و علوم پزشکی اصفهان به مدت یک روز در سالن اجتماعات بیمارستان ‘ نور ‘ این شهر برگزار خواهد شد.

 

هفت سخنرانی از سوی استادان آلمانی و ایرانی با موضوع هایی مانند بررسی سیگنالینگ آنکولوژیک و اپی ژنتیک، ارائه نتیجه تحقیقات مرکز فراگیر سرطان فرایبورگ، سرطان مولکولی، برنامه ریزی برای درمان سرطان خون در دوران کودکی، استراتژی درمان موثر برای افسردگی شدید و ‘روانشناسی؛ تنظیم بالینی در اصفهان’ در این سمینار ارائه می شود.

 

سرطان بعنوان سومین عامل مرگ و میر در کشور طی سال های گذشته تعداد زیادی از زنان و مردان ایرانی و خانواده های آنها را گرفتار کرده است.

سرطان به مجموعهٔ بیماری ‌هایی اتلاق می ‌شود که از تکثیر مهار نشدهٔ سلول ‌ها پدید می‌ آید و شامل همه انواع تومورهای بدخیم می‌شود که در پزشکی، آنها را بیشتر با نام نئوپلاسم می‌ شناسند.

 

بر اساس آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، میزان فوت شدگان بر اثر سرطان ها و تومورها در سال ۱۳۹۵ بطور متوسط 4.6 نفر در هر 10 هزار نفر بوده است.

بر اساس این آمار، استان های با شاخص 5.5 تا 7 نفر فوتی در هر 10 هزار نفر جمعیت در وضعیت قرمز تقسیم بندی شده اند بدین ترتیب گیلان، آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان، کرمانشاه، مازندران، آذربایجان غربی و اصفهان به ترتیب بیشترین آمار مبتلایان به سرطان را داشته اند و در این پیوند در وضعیت قرمز قرار دارند.

 

میزان فوت شدگان بر اثر سرطان ها و تومورها در سال ۱۳۹۵ در استان اصفهان 5.6 نفر در هر 10 هزار نفر بوده است.

سرطان های پوست، سینه و روده بزرگ شایع ترین انواع سرطان در استان اصفهان است.

 

منبع:بنیاد ملی نیکوکاری سرطان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب