ارتباط قانون منع مصرف سیگار در محل کار با کاهش سرطان ریه

 

جوامعی که قوانین سفت و محکمی برای عدم مصرف سیگار در محل کار دارند (قانون بدون دود)، دارای نرخ پایین تر سرطان ریه نسبت به جوامعی هستند که هیچ قانونی برای عدم مصرف سیگار در محل کار ندارند
این مطالعه جدید در کنتاکی، که یکی از بالاترین نرخ های سرطان ریه را دارا است، انجام شد.

 

محققان دانشگاه کنتاکی ۲۰ سال از اطلاعات مربوط به موارد جدید سرطان ریه در بین ساکنین این ایالت در سن ۵۰ سالگی و بالاتر را بررسی کردند. محققان سپس بررسی کردند که آیا افراد مبتلا به سرطان ریه در جوامع دارای قوانین قوی، متوسط یا ضعیف منع مصرف سیگار در محل کار، زندگی می کنند.

 

یافته های این تحقیق نشان داد که میزان سرطان ریه در جوامع دارای قوانین سخت و محکم برای عدم مصرف سیگار در محل کار ۸ درصد پایین تر از جوامعی است که هیچ قانونی در این زمینه ندارند. هیچ تفاوتی در میزان سرطان ریه در میان جوامع با قوانین مصرف سیگار متوسط و ضعیف و جوامعی که چنین قوانینی ندارند وجود نداشت.

 

الن هان، یکی از اساتید دانشکده پرستاری دانشگاه، گفت: “ایالت کنتاکی یکی از بالاترین نرخ های افراد بزرگسال سیگاری را دارد و بالاترین میزان موارد جدید سرطان ریه در این کشور وجود دارد.”
وی گفت: “تنها یک سوم از کنتاکی ها با قوانین سفت و محکم عدم مصرف سیگار در محل کار محافظت می شوند.

 

مطالعات قبلی نشان داده اند که قوانین قوی منع مصرف سیگار در محل کار باعث کاهش میزان حمله قلبی، سکته مغزی، آسم و آمفیزم می شود. محققان اظهار داشتند که جوامعی با قوانین قوی منع مصرف سیگار در محل کار دارای موارد کمتری از سرطان ریه جدید هستند.
سیگار کشیدن و قرار گرفتن در معرض دود سیگار، علل اصلی سرطان ریه هستند.
این مطالعه درمجله سرطان (Cancer) منتشر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب