نور خورشید

 

از خود در برابر نور آفتاب محافظت کنید.

در حالیکه آفتاب می تواند احساس خوبی به انسان دهد، قرار گرفتن بیش از اندازه آفتاب می تواند منجر به سرطان پوست و ملانوم شودپوست کودکان حساس تر است بنابراین محافظت از پوست کودکان بسایر مهم است.

خورشید، لامپ‌های خورشیدی و اتاق‌های برنزه کردن، همگی پرتوهای فرابنفش(UV) را منتشر می‌کنند. قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش باعث پیری زودرس پوست و آسیب هایی می شود که می تواند منجر به سرطان پوست شود.

برای محافظت در برابر آفتاب، 30 دقیقه قبل از بیرون رفتن و دوباره هر دو ساعت یا بعد از شنا یا تعریق، کرم ضد آفتاب با SPF30 را روی پوست بدون پوشش بمالید.

افراد در هر سن و رنگ پوست باید مدت زمانی را که در معرض نور خورشید می گذرانند، به خصوص بین اواسط صبح تا اواخر بعد از ظهر محدود کنند و از منابع دیگر اشعه ماوراء بنفش مانند تخت های برنزه اجتناب کنند. به خاطر داشته باشید که اشعه ماوراء بنفش توسط ماسه، آب، برف و یخ منعکس می شود و می تواند از شیشه جلو و پنجره عبور کند. اگرچه سرطان پوست در میان افرادی که رنگ پوست روشن دارند شایع‌تر است، اما افراد با هر رنگ پوستی ممکن است به سرطان پوست مبتلا شوند، از جمله افرادی که پوست تیره دارند.

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب