ورزش مناسب برای مبتلایان به سرطان

مبتلایان به سرطان باید ورزش‌های مشخصی را طی مدت زمان تعریف شده انجام دهند.

حدود۲۰۰ نوع سرطان داریم و جایگاه اصلی متاستاز سرطان (انتقال سرطان از جای اصلی به جاهای دیگر بدن) استخوان است، بنابراین افراد سرطانی می‌توانند سریعا دچار شکستگی شوند.

افراد مبتلا به سرطان می‌توانند ۳ تا ۵ جلسه در هفته تمرین داشته باشند که باید از تمرین مقاومتی و تمرین انعطاف‌پذیری در تمرینات خود استفاده کنند ولی برای آن‌ها تمرین هوازی اولویت دارد و کمتر باید از تمرین مقاومتی استفاده کنند چرا که امکان بزرگ شدن تومور با این تمرینات وجود دارد.

بر اساس این مطلب که از سوی فرهاد دریانوش تهیه شده و از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته، ‌ آمده است: تمرینات هوازی را می‌توان از ۷۵ دقیقه در هفته شروع کرد و تا ۱۵۰ دقیقه در هفته افزایش داد که از شدت سبک تا متوسط باید مدنظر قرار گیرد.

همچنین تمرینات هوازی پیشنهاد شده شامل شنا، پیاده‌روی و دوچرخه ثابت است و در کل باید روی حرکات ریتمیک و کار روی عضلات بزرگ، تمرکز کرد.

به افرادی که از سرطان نجات یافته‌اند باید شبیه افراد سالم تمرین داد و روی ظرفیت آن‌ها کار کرد زیرا که ۹۰ درصد این افراد خیلی سریع دچار خستگی زودرس می شوند و در نتیجه کم کم باید به ظرفیت آن‌ها اضافه کرد./ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب