رهایش هدفمند و اثربخشی بالا دو مزیت نانوداروی ضد سرطان ایرانی

کاهش عوارض نانو داروی ضد سرطان یکی از شرکت‌های دانش بنیان موجب شده تا بیماران از مصرف آن رضایت کافی داشته باشند؛ چرا که این دارو رهایش هدفمند دارد؛ از این رو علاوه بر کاهش عوارض، اثربخشی زیادی در از بین بردن سلول‌های سرطانی دارد.

وجود تحریم‌ها و مشکلات واردات برخی داروهای مهم و حیاتی می‌تواند مشکلاتی برای بیماران ایجاد کند و در این راستا یکی از شرکت‌های نانویی تولیدکننده دارو برای کمک به رفع این مشکلات، اقدام به تولید نانوداروی ضدسرطان کرده است.

این نانوداروی ضدسرطان با عنوان “پاکلی‌نب”، برای درمان سرطان‌هایی مانند سینه، ریه و پانکراس تولید شده است. این دارو، با نفوذ به بافت سرطانی، از پیشرفت تومور جلوگیری کرده و باعث نابودی بافت سرطانی می‌شود. به‌علت ابعاد نانویی این دارو، اثربخشی آن بالاتر و عوارض جانبی آن کمتر از داروهای مشابه است.

عطیه احسنی، مسئول فنی این شرکت در این باره گفت: بسیاری از داروهای رایج برای درمان اثربخشی بالایی دارند، اما ممکن است دارای سمیت قابل توجهی بوده و عوارضی در بیمار ایجاد کند. از این رو ما با فرمولاسیون نانویی نگاهی جدید به این داروها داشته و رهایش آنها را هدفمند کرده‌ایم. با این کار دوز مصرفی دارو کاهش یافته و عوارض آن به حداقل می‌رسد.

به گفته وی این مسائل موجب شده تا بیمار رضایت بیشتری از مصرف دارو داشته باشد، ضمن آنکه به دلیل حذف برخی از ترکیبات در فرمولاسیون نانویی، عوارض این نانودارو کاهش یافته است.

به نقل از ستاد نانو، وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در سبد تولید محصولات این شرکت داروی پاکلی‌نب (ضدسرطان) و داروی اگزوپیو (برای پیشگیری از بازگشت وابستگی به استفاده از مواد مخدر) وارد شده است، خاطر نشان کرد: دسترس بودن همیشگی این نانودارو برای تمامی بیماران و همچنین پوشش بیمه برای استفاده از این محصول از جمله مزیت‌های مهم این نانودارو نسبت به محصولات مشابه خارجی است./ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب