ابتلای کودکان به کرونا به شدت به قلب آنان آسیب می زند

بر اساس بررسی که به تازگی در دانشگاه تگزاس انجام شده، ابتلای کودکان به کرونا به شدت برای آنها خطرناک است و ممکن است به قلب آنها آسیب های شدیدی وارد کند که غیرقابل جبران باشند.

محققان هشدار می دهند اگر ابتلا به کرونا به قلب کودکان آسیب بزند، آنها باید تا پایان عمر تحت مراقبت های ویژه باشند تا بتوانند زنده بمانند.

بر همین اساس کرونا ممکن است موجب ابتلای کودکان به سندرم التهابی چندسیستمی یا MIS-C شود که از جمله نشانه های آن می توان به رنگ پریدگی، آبی شدن لب‌ها، بروز حمله یا تشنج، خواب‌آلودگی و گیجی شدید، اسهال، استفراغ، گلودرد و غیره اشاره کرد.

پزشکانی که بیمارانی با این علائم را درمان کرده‌اند می‌گویند که کودکان مبتلا به این سندرم گاهی اوقات علائمی شبیه بیماری نادر کاوازاکی را از خود بروز می‌دهند که باعث تورم رگ‌های خونی در بدن می‌شود و درد شدیدی را ایجاد می‌کند. این موضوع حتی می‌تواند باعث آسیب به قلب شود. تا به حال صدها کودک در چین، اسپانیا، کره جنوبی، ایتالیا و آمریکا به دنبال ابتلا به کرونا با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم کرده اند. تعدادی از انها نیز جان خود را از دست دادند.

بررسی ها نشان می دهد ابتلا به کرونا باعث می شود سیستم ایمنی کودکان دیرتر از حد معمول به این سندروم واکنش نشان دهد و همین مساله جان آنها را تهدید خواهد کرد. آسیب های ناشی از این سندروم ممکن است علاوه بر قلب مغز را نیز تحت تاثیر قرار دهد و باعث معلولیت و بیماری های تنفسی آنها نیز بشود.

بررسی که بر روی ۶۶۲ کودک مبتلا شده به کرونا در سراسر جهان صورت گرفته نشان می دهد ۷۱ درصد از کودکان مبتلا شده در نهایت در آی سی یو بستری شدند و ۶۰ درصد از آنها دچار شوک و شرایط وخیم شدند. همچنین تمامی این کودکان تب کرده و اکثرشان استفراغ و اسهال را تجربه کردند. ۲۲ درصد از کودکان یادشده به دستگاه تنفس مصنوعی نیاز پیدا کردند و در نهایت ۱۱ درصدشان فوت کردند. بنابراین ضروری است والدین تمهیدات لازم را برای جلوگیری از ابتلای کودکانشان به کرونا بیندیشند./فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب