حقوق کارگران و بازنشستگان کفاف هزینه‌های درمان سرطان را نمی‌دهد

 

شیر خالقی درباره گرانی هزینه های درمان بیماران سرطانی در کشور،گفت:چگونه یک فرد می تواند با حقوقی در حدود یک میلیون ،200 هزار تومان هزینه‌های درمان بیماری سرطان را پرداخت کنند زیرا بهای نسخه پیچی داروهای سرطانی حتی با استفاده از دفترچه تامین اجتماعی نیز برای بیماران بسیار گران تمام می شود.

حذف هزینه های غیرضروری از بودجه راهکاری برای افزایش خدمات رسانی به بیماران سرطانی

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حذف هزینه های غیر ضروری در کشور و اختصاص بودجه فوق برای درمان بیماران سرطانی و خاص باید در اولویت قرار بگیرد تصریح کرد: با اجرایی کامل برنامه ششم توسعه می‌توان در بسیاری از هزینه های درمانی صرفه جویی کرد تا بتوان در نهایت با کاهش هزینه های غیر ضروری، خدمات درمانی به بیماران خاص و سرطانی را توسعه بخشید.

رها کردن پروسه درمانی در بیماران سرطانی برای عدم تمکن مالی

خالقی افزود: با توسعه طرح راهنمایی بالینی در حوزه پزشکی به سادگی می توان از تعدد آزمایشات و عسکبرداری غیر ضروری در حوزه پزشکی جلوگیری کرد و این در حالی است که رها کردن پروسه درمانی در بیماران سرطانی برای عدم تمکن مالی بسیار دردناک است بنابراین الزامی است دولت با برنامه ریزی اصولی به عنوان وظایف حاکمیتی بیماران سرطانی را در حوزه درمان یاری دهد.

وی تصریح کرد: زمان که تنها یک متولی مسئولیت حوزه بهداشت و درمان را برعهده داشته باشد بطور مسلم یک وزارتخانه می بایست پاسخگو مجلس و دستگاه هاى نظارتى از حیطه عملکردی باشد و این امر موجب می شود، خدمات درمانی در حوزه سلامت و بهداشت به بهترین شکل ممکن ساماندهی شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه حقوق،کارگران،کارمندان و بازنشستگان کفاف پرداخت هزینه‌های سنگین بیماری سرطان را نمی‌دهند یادآورشد: مشاهده کارمندان ،بازنشستگان و کارگرانی که توان پرداخت هزینههای درمان بیماری سرطان را ندارند، بسیاردردناک است.

خانه ملت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب