تلاش برای کاهش مرگ ناشی از سرطان در کشور

 

قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت گفت: شیوع سرطان در ایران نسبت به کشورهای منطقه کمتر است و در عین حال وزارت بهداشت به کنترل و پیشگیری از سرطان در سطح کلان توجه ویژه‌ای دارد.

 

دکتر قاسم جان بابایی با اشاره به میزان بالای مرگ ناشی از سرطان ها در دنیا اظهار داشت: در حاضر در ایران برای کاهش میزان سرطان ها در تلاش هستیم. برای مثال در کاهش آمار سرطان پستان موفق بوده‌ایم، اما نیازمند ارتقای شرایط در زمینه تشخیص زودهنگام و در حوزه درمان استاندارد هستیم.

 

وی با بیان اینکه ثبت بیماری‌ها در بهبود دسترسی به خدمات و مدیریت منابع و مصارف موثر است، گفت: در خصوص نظام ثبت در بیماری سرطان تلاش کرده‌ایم تا اطلاعات پایه در مورد میزان بروز و شیوع سرطان و میزان دریافت خدمات مبتنی بر استاندارها را داشته باشیم.

 

جان بابایی در ادامه افزود: همچنین در آموزش نیروهای انسانی متخصص در این حوزه سعی شده تا ضمن تربیت نیروها به منظور ارائه خدمات با کیفیت به مردم، توزیع متخصص را هدفمند کرده و دسترسی عادلانه به خدمات سلامت را ایجاد کنیم.

 

معاون درمان وزارت بهداشت عنوان کرد: ساخت ۳ تیپ از مراکز تشخیص زودهنگام، مراکز تشخیص و درمان و مراکز جامع سرطان، براساس نیازمندی‌های موجود طراحی و مکان‌یابی شده است و در حال حاضر ۱٣٧ مرکز تشخیص زودهنگام سرطان از این مراکز در حال ساخت و بهره‌برداری هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب