نخستین مرکز غربالگری سرطان کشور در مشهد ساخته می شود

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: نخستین مرکز غربالگری سرطان کشور در این شهر ساخته خواهد شد.

شاپور بدیعی در حاشیه بازدید از بیمارستان در حال ساخت ناظران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تجهیزات مورد نیاز مراکز غربالگری در حال تهیه است ونخستین مرکز غربالگری  کشور قرار است در مشهد ساخته شود.

وی افزود: شش ماهه دوم امسال به موضوع غربالگری سرطان توجه ویژه می شود و بر این اساس موضوع غربالگری در سطح دو به اجرا در خواهد آمد و در صورت نیاز به شکل فعال اقدامات درمانی انجام می شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد:معاونت درمان دانشگاه این آمادگی را دارد تا در زمینه های مختلف از جمله مشاوره در ساخت و ساز بر اساس استانداردهای بیمارستانی و حوزه دستورالعمل ها با خیران حوزه سلامت و سرمایه گذاران همکاری داشته باشد.

وی گفت: از تلاش های خیران سلامت در ساخت بیمارستان ناظران  قدردانی می کنم ولی لازم به ذکر است که باید از اقدامات جزیره ای اجتناب کرده و با مشارکت یکدیگر در راستای ارتقاء سلامت و گسترش خدمات تلاش نماییم.

بدیعی اضافه کرد: می توان با مشارکت خیران خدمات  این مرکز به بیماران سرطانی تجمیع یابد و دانشگاه نیز در تامین نیروهای متخصص با این مرکز همکاری خواهد داشت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیمارستان ناظران با مشارکت  خیران سلامت در زمینی به مساحت ۱۸ هزار متر مربع و با زیر بنای ۲۸ هزار متر مربع در قالب ۱۸۰ تخت بستری با پیشرفت ۷۰ درصد در حال ساخت است.

مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب