سرطان تیروئید داشته‌اید؟ مراقب قلب خود باشید!

 

یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد افراد جوانی که از سرطان تیروئید نجات پیدا کرده‌اند، با افزایش خطر ابتلا به انواع مشکلات در دوره‌های بعدی زندگی‌شان مواجه هستند.

گزارشی از این مطالعه در آخرین نشست انجمن آنکولوژی بالینی آمریکا (ASCO) ارائه شده است.محققان در این مطالعه، اطلاعات مربوط به بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ نفر بازماندگان سرطان تیروئید را مورد بررسی قرار دادند و وضعیت همه آنان را با ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر از افراد سالم مقایسه کردند.

 

یافته‌های نهایی نشان دادند که نجات‌یافتگان سرطان تیروئید که قبل از ۴۰ سالگی به این سرطان مبتلا شده‌اند، ۵ برابر بیشتر از دیگران با احتمال ابتلا به تورم اطراف قلب و ۲ برابر بیشتر از دیگران با احتمال ابتلا به بیماری‌های دریچه قلب مواجه می‌شوند. حتی احتمال ابتلا به پوکی استخوان در افراد جوان مبتلا به سرطان تیروئید نیز ۷ برابر بیشتر از دیگران است.

 

به‌گفته محققان، آگاهی داشتن درباره این خطرات واقعا مهم است چون به پزشکان کمک می‌کند تا بتوانند وضعیت این بیماران را مدیریت کنند. علاوه بر این، متخصصان با دانستن این نکات می‌توانند شیوه‌های درمانی و مراقبتی را از بدو تشخیص سرطان براساس شرایط خاص این بیماران تنظیم کنند.

مجله سرطان

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب