فروش عمومی تست احتمال ابتلا به سرطان برای اولین بار در جهان

اداره غذا و داروی آمریکا برای اولین بار به یک شرکت تولیدکننده محصولات زیست فناوری اجازه داد تا کیت های تست احتمال ابتلای افراد به سرطان را به فروش برساند.

۲۳andMe اعلام کرده که کیت های یادشده با بررسی دی ان ای متقاضیان می تواند احتمال ابتلای هر فرد به بیماری سرطان را پیش بینی کرد.

 

این شرکت پیش از این در سال ۲۰۱۳ هم محصول مشابهی را برای فروش در بازار تولید کرده بود که اداره غذا و داروی آمریکا مانع از فروش گسترده آن شد. علت آن بود که اطمینان کافی در مورد دقت آزمایش یادشده وجود نداشت و بیم آن می رفت که افراد به علت تشخیص اشتباه کیت یادشده آزمایش های پزشکی غیرضروری را انجام دهند.

 

اما با ارتقای قابلیت های این کیت و بررسی جزئیات آن اداره غذا و داروی آمریکا متقاعد شده که تست کیت مذکور تا بدان حد دقیق است که بتوان مجوز فروش عمومی آن را صادر کرد.

 

کیت یادشده قادر به شناسایی جهش های ژنتیکی خاصی در بدن انسان است که می توانند موجب ابتلا به سرطان های سینه، تخمدان و پروستات شوند. البته قرار است کیت یادشده در آینده قادر به تشخیص طیف گسترده تری از انواع سرطان باشد. زمان عرضه دقیق این کیت به بازار و قیمت آن اعلام نشده است.

مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب