نقدی بر گفتگوی ویژه خبر مربوط به قلیانسراها اما و اگرهای طرح جمع آوری قلیان

 

 

دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران ضمن تشکر از صدا و سیما مبنی بر پخش گفتگوی ویژه خبری در مورد ممنوعیت عرضه قلیان در کشور تاکید کرد: بر اساس قانون جامع کنترل دخانیات مصوب 1385، وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی به عنوان مسئول اجرای مصوبات قانون و آئین نامه های اجرایی تاکید بر پیگیری اجرای کامل قانون دارد و مقابل نماینده مجلس به عنوان نماینده منتخب مردم که موظف به پیگیری حسن اجرا و نظارت بر مصوبات مجلس است، متاسفانه در پی توجیه نقض قانون و اصلاح موارد سلامت محور مصوبه مجلس بود.
محمد رضا مسجدی در ادامه افزود: نماینده قوه قضائیه که مکلف به نظارت بر اجرای قانون است، اصرار بر اجرای قانون و مصوبات مجلس داشت و متاسفانه در این برنامه جای نماینده مجلس و نماینده قوه قضائیه در بحث اجرای قانون جا به جا شده بود.
وی با اشاره به اینکه پزشکان وظیفه سنگینی نسبت به سلامتی مردم در جامعه دارند، تصریح کرد: در این برنامه همچنین پزشک محترم که بر اساس سوگندنامه حرفه ای باید مدافع حفظ سلامت مردم باشد، اکنون مشاور صنف قهوه خانه داران و قلیان سراها و در پی توجیه علمی مصرف قلیان در جامعه بود. در نهایت نماینده سازمان مردم نهاد به دنبال نگرانی های ناشی از تهدید سلامت جوانان و به خصوص زنان در مقابل استعمال قلیان و نیز خواستار حذف قلیانسراها و تاکید بر اجرای بی چون و چرای قانون جامع مبارزه با دخانیات شد.
وی در خاتمه افزود: رخداد جالبی بود. موضوعی مانند استعمال قلیان و آثار زیانبار آن که همگان از آن باخبرند، برخی مسئولان به راحتی از کنار آن عبور کرده و وضعیت بحرانی قلیان در جامعه را راه کاری مناسب در مقابل بیکاری، نبود اماکن تفریحی و ورزشی جهت پرکردن اوقات فراغات جوانان می دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب