سیستم ایمنی

 

داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی پس از پیوند عضو از فردی به فرد دیگر استفاده می شود. این داروها از رد عضوی که پیوند شده است جلوگیری می کند. این داروها پاسخ ایمنی بدن را کاهش می دهند تا از پس زدن اندام جلوگیری کنند. داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی با افزایش خطر ابتلا به سرطان مرتبط هستند.

بسیاری از افرادی که پیوند عضو دریافت می کنند، داروهایی برای سرکوب سیستم ایمنی مصرف می کنند تا بدن اندام را پس نزند. این داروهای “سرکوب کننده سیستم ایمنی” باعث می شود سیستم ایمنی کمتر قادر به شناسایی و تخریب سلول های سرطانی یا مبارزه با عفونت هایی باشد که باعث سرطان می شوند. ابتلا به HIV همچنین سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند و خطر ابتلا به برخی سرطان ها را افزایش می دهد.

تحقیقات نشان داده است که دریافت کنندگان پیوند در معرض افزایش تعداد زیادی از سرطان های مختلف هستند. برخی از این سرطان ها می توانند توسط عوامل عفونی ایجاد شوند، در حالی که برخی دیگر این گونه نیستند.

افراد مبتلا به HIV/AIDS همچنین خطر ابتلا به سرطان های ناشی از عوامل عفونی از جمله EBV را افزایش می دهند. ویروس هرپس انسانی 8 یا ویروس مرتبط با سارکوم کاپوزی؛ HBV و HCV که باعث سرطان کبد می شوند. و ویروس پاپیلومای انسانی که باعث سرطان دهانه رحم، مقعد، اوروفارنکس و سایر سرطان ها می شود. عفونت HIV همچنین با افزایش خطر ابتلا به سرطان هایی که تصور نمی شود توسط عوامل عفونی ایجاد شوند، مانند سرطان ریه، مرتبط است.

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب

© 2023 تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد ملی کنترل سرطان می‌باشد.

طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت دارکوب